Partnerstvo

Združenia "Zlatá cesta"

Obec je členom združenia "Zlatá cesta"

Forma: občianske združenie

Cesta je spojenie, porozumenie, spolupráca bez ohľadu na náboženskú alebo rasovú príslušnosť, a túto cestu, ktorú sme nazvali ZLATÁ CESTA chceme ponúknuť všetkým obyvateľom a návštevníkom tohto regiónu. Zlatá cesta spájajúca rôzne obce nášho regiónu je kľukatá, ale veríme, že každého návštevníka vždy dovedie k svojmu cieľu...

Vidiecky región

Charakteristika územia

• Obce patria do okresov: Banská Štiavnica a Krupina
  • Spolu: 29 obcí, 2 mestá
  • Počet obyvateľov: 24 680
  • Rozloha: 547,43 km
  • Hustota obyvateľov: 45 km

Zoznam obcí a miest

Mestá: Dudince, Banská Štiavnica

Obce: Baďan, Beluj, Ilija, Močiar, Podhorie, Svätý Anton, Vysoká, Domaníky,Hontianske Moravce,Hontianske Tesáre, Ladzany, Medovarce, Sebechleby, Súdovce, Žibritov, Banský Studenec, Dekýš, Kozelník, Počúvadlo, Prenčov, Štiavnické Bane, Devičie, Drážovce, Hontianske Nemce, Kráľovce - Krnišov, Lišov, Rykynčice, Sudince, Terany.

Združenia pre rozvoj Banskej Štiavnice a okolia

Obec je členom Združenia pre rozvoj Banskej Štiavnice a okolia

Región Sitno, ktoré združuje 20 obcí, ďalším členmi sú podnikateľské subjekty a neziskové organizácie.

Životnými cestami Jána Palárika

Obec je členom združenia Životnými cestami Jána Palárika, ktoré združuje obce s palárikovskou tradíciou. Raková, Abrahám, Starý Tekov, Hronské Kľačany, Majcíchov, Banská Štiavnica, Hostie, Palárikovo, Trnava, Štiavnické Bane.

obrázok

Združenia historických miest a obcí Slovenska

Obec je členom Združenia historických miest a obcí Slovenska, Vidieckeho parlamentu, ZMO Žiarskeho regiónu.

Združenia pre separovaný zber Tatiar

Obec je členom Združenia pre separovaný zber Tatiar so sídlom v Pukanci